Pražské sluchátko 2021

BYLI VAŠE UČITELKY A UČITELÉ SKVĚLÍ PŘI ONLINE VÝUCE? NAUČILI A NĚKDY I POBAVILI? NOMINUJTE TY SVÉ NA CENU PRAŽSKÉ SLUCHÁTKO!

Nominace zasílejte do 

19. BŘEZNA 2021

CO JE PRAŽSKÉ SLUCHÁTKO?

Pražské sluchátko je oceněním pro výjimečné pedagogy a pedagožky. Pojďte s námi vybrat pražské učitele a učitelky, kteří své žáky i jejich rodiče v koronavirové době inspirují, dělají všechno pro to, aby i v lockdownu probíhala škola tak, jak má, a u kterých si žáci, žákyně i rodiče říkají: “To je naše paní učitelka. To je náš pan učitel. Ještě že je máme!”

JAK TO BUDE PROBÍHAT?

  • 1
    Zasílejte nám tipy na ty z pedagogů a pedagožek, kteří se i přes obtíže pandemie snaží o kvalitní vzdělávání, a kteří mohou být ukázkou vynikající praxe a příkladem pro ostatní.
  • 2
    b) Pořadatelé pak vyberou pět nejinspirativnějších příběhů. Jejich protagonisté se pak stanou pozitivními tvářemi koronavirové doby. Chceme tak poděkujeme učitelkám a učitelům v první linii.
  • 3
    Příběhy pěti inspirativních učitelek a učitelů poté zveřejníme na sociálních sítích, na webu i v outdooru. Osobně jim také poděkuje pražský radní pro školství a primátor hlavního města Prahy.

JAK NOMINOVAT?

Do 19. března nám napište jméno nominovaného, název a adresu školy, kde učí, čím si podle vás ocenění zaslouží, napište nám také kontakt na sebe i na daného pedagoga či pedagožku.

Na jeden až dva odstavce pak popište, jak váš učitel či učitelka během pandemie učí, proč je to skvělé, jak se vám, žákům či rodičům, věnuje, čím je jeho či její výuka originální a zda právě váš pedagog dělá i něco zajímavého či užitečného nad rámec učení. Pokud ještě řeknete kamarádům či jejich rodičům, aby přidali jednu dvě věty o vašem učiteli či učitelce, tím jenom lépe.

Tipy posílejte do 19. března na adresu info@prazskesluchatko.cz, nebo využijte náš kontaktní fomulář.

Důležité termíny

0
BŘEZEN

Datum, do kterého je možno posílat nominace


0
BŘEZEN

Představení 10 vybraných kandidátů a zahájení hlasování veřejnosti


0
DUBEN

Ukončení hlasování


0
DUBEN

Vyhlášení výsledků Pražského sluchátka


CITACE

Vít Šimral

Pražský radní pro oblast školství, sportu, vědy a podpory podnikání
Pražské sluchátko není soutěž, ale způsob, jak poděkovat alespoň některým z těch, kdo i nyní excelují za pomyslnou virtuální katedrou. Ať už se jedná o inovativnost distanční výuky nebo úroveň osobní komunikace a podporu a inspiraci pro žákyně a žáky. Je to ocenění pro všechny, které si děti zapamatují jako své velké učitele na celý život, i když je teď musí vídat jen přes obrazovku počítače

Zdeněk Strnad

SPVR
Požadavek na návrat dětí do škol je jedním z prvních, které v diskuzích zaznívají. Školy přitom často nevědí, za jakých podmínek se budou za týden učit a musí improvizovat a učit se za pochodu. Proto mají učitelé a učitelky někdy i trochu oprávněný pocit, že se na ně pozapomíná. Jedna pražská kampaň už ocenila hasiče, zdravotníky a policisty z první linie, tato kampaň chce připomenout, že učitelky a učitelé si zaslouží úplně stejnou pozornost

Vaše tipy nám zašlete pomocí kontaktního formuláře

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.